Kaj se vam najprej naslika pred očmi, ko zaslišite besedo burger? Burger manija se je pričela že pred časom in se še vedno nadaljuje. V tem času so se burgerji pojavili v takih in drugačnih oblikah, se nadgradili v okusih, popestrile so jih pisane bombetke in tudi potrošniki smo postali bolj zahtevni.
Ne poznamo več le burgerjev iz svežega mesa ampak tudi iz zorjenega.
Kakšne so razlike med enim in drugim?
Prva razlika je okus. Če je meso mokro ali suho zorjeno malo časa, npr. 14 dni, se bo na okusu poznalo precej malo. O nadgrajenem okusu govorimo, ko je meso suho zorjeno vsaj 60+ dni. Okus je bogatejši in polnejši. Z več časa suho zorjeno govedino so okusi še močnejši. Suho zorjeno meso bo imelo tudi bistevno več okusa kot goveje meso zorjeno po mokri metodi, saj se pri suhem načinu okusi bolj koncentrirajo. O razlikah med postopki suhega in mokrega zorenja si preberite tukaj.
Druga razlika je sočnost. Pri postopku suhega zorenja govedina izgublja vlago in okusi se koncentrirajo. Zato bo suho zorjen burger sočen na drugačen način kot iz svežega mesa (govorimo o “polpeti”, ne o celotnem burgerju z dodatki).
Tretja razlika je tekstura mesa. Suho zorjen burger ima precej bolj masleno teksturo v primerjavi s svežim. Ta se lepo poveže z masleno bombetko.
Burger je lahko narejen iz govedine, ki je suho zorjena 60 dni ali 100 ali 200 ali 300 in več. Naše stranke najraje prisegajo na burgerje suho zorjene 200 – 300 dni. Burger je sigurno drugačen od burgerja iz sveže govedine in vam zadovolji še tako zahtevne brbončice. Pri tem vam pomagamo tudi z receptom.
Recepturo za sestavo mesa za burger iz suho zorjene govedine smo razvijali 2 leti. Ker je meso šlo skozi poseben postopek, se zato obnaša drugače kot sveže meso. S kakšnimi izzivi smo se srečevali na tej poti si lahko preberete v zgodbi o suho zorjenem burgerju.